Danska – BiH 2:0

Danci zasluženo slavili

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je novi poraz ovaj put od Danske rezultatom 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kopenhagenu.

Danci bolje otvaraju meč. U petoj minuti Ahmedhodžić otklanja opasnost ispred našeg gola nakon pokušaja Wassa.

U 13. minuti lijepa i tečna akcija Danaca na kraju koje Braithwaite šutira od blok u ruke Vasilja.

U 18. minuti Danska je povela sa 1:0. Braithwaite je nakon kornera i greške naše odbrane doveo Dansku u vodstvo od 1:0. Lopta se odbila od Hadžiahmetovića tačno na glavu napadaču Danske.

Šansa za našu selekciju u 25. minuti. Nakon kornera Kjaer je glavom šutirao na svoj gol, a loptu sa gol crte skida Larsen, ostalo je na semaforu 1:0.

Saničanin u 30. minuti blokira udarac Eriksena. U 42. minuti nova šansa za Dance, ali na odmor se odlazi sa 1:0.

U nastavku slična igra na terenu.

Velika prilika za Dance u 58. minuti. Saničanin je loše intervenisao i loptu dodao do Wassa koji iz dobre pozicije šutira pored gola.

Nakon toga još dvije poluprilike pred oba gola, odbrane su bile sigurne.

U 72. minuti Danska je povela sa 2:0. Opet nakon kornera Cornelius je zatresao našu mrežu.

Isti igrač pokušava u 77. minuti, ali Vasilj brani njegov pokušaj.

Dobar napad naše selekcije u 84. minuti, Nukić je dobro centrirao, Prevljak kasni na loptu. U 87. minuti šansa za Dance preko Jensena, ostalo je 2:0.

Do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja i Danska je upisala zaslužen trijumf.

DANSKA – BIH 2:0 (Braithwaite 18, Cornelius 72’)

Danska: Schmeichel, Larsen, Kjaer, Christensen, Boilesen, Wass, Eriksen, Jensen, Skov, Braithwaite, Dolberg.

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Saničanin, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Ćivić, Đokanović, Danilović, Hadžiahmetović, Nalić, Demirović.