Damir Džumhur u finalu Challengera u Morelosu

Naš najbolji teniser Damir Džumhur zabilježio je devetu uzastopnu pobjedu budući da je u polufinalu Challengera u Morelosu slavio protiv 135. igrača svijeta, Španca Menendeza. Nakon prvog seta koji je otišao u taj brejk i kojeg je osvojio Menendez, isti teniser je i u drugom setu odlično krenuo i oduzeo vrlo rano servis našem teniseru.
Ipak, Džumhur pravi nakon toga veliku seriju i osvaja drugi set, te tako izjednačava rezultat u setovima na 1:1.

Kao i u prvom, u trećem setu su oba tenisera držala svoj servis, a u desetom gemu, španski teniser je na servis Džumhura propustio dvije meč lopte da bi se nakon toga otišlo u taj brejk gdje je uspješniji bio naš teniser koji je rezultatom 7:5 osvojio treći set.

U finalu ga očekuje duel sa boljim iz meča Estrella-Melzer.

Damir Džumhur-Menendez 2:1 (6:7, 6:3, 7:6)