Damir Džumhur i Nerman Fatić zakazali prvo bh. finale ATP Challenger turnira

U RUMUNSKOM SIBIUU

Bosanskohercegovački teniseri Damir Džumhur i Nerman Fatić igrat će finale ATP Challenger turnira u rumunskom Sibiuu nakon što su danas slavili u mečevima polufinala, što će ujedno biti prvo bh. finale u historiji na jednom ATP Challenger turniru.

Džumhur je rezultatom 2:1 u setovima slavio protiv domaćeg predstavnika Davida Ionela Nicholasa.

Za pobjedu mu je trebalo nešto više od dva sata i 20 minuta, a nakon što je prvi set izgubio rezultatom 6:0, naš najbolji teniser je znatno popravio svoju igru, drugi set osvojio nakon tie-breaka, da bi nakon toga u odlučujućem trećem setu slavio sa 6:3 i prošao u finale.

Nakon toga, na teren su izašli Argentinac i prvi nositelj turnira Federico Coria i Nerman Fatić, a naš igrač također je slavio rezultatom 2:1 u setovima.

Također, za pobjedu mu je trebalo više od dva sata i 30 minuta. Prvi set je riješio u svoju korist rezultatom 6:4, u drugom mu je Argentinac uzvratio istom mjerom, da bi odlučujući treći set naš teniser osvojio rezultatom 2:1 i osigurao plasman u finale.

Finale je na rasporedu u nedjelju s početkom u 10 sati.