Čudesne odbojkašice BiH u finalu Srebrene lige

Veliki uspjeh bh. djevojaka

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale Srebrene lige nakon što je večeras savladala Sloveniju rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 19:25, 25:22 i 26:24.

Velika borba viđena je u ovom susretu, a na kraju je bh. selekcija bila uspješnije i ostvarila je pobjedu koja ih vodi i u Zlatnu ligu.

Slovenija je do polovice prvog seta imala konstantno vodstvo. Međutim, bh. selekcija potom preuzima vodstvo koje su samo jednom ispustile do kraja seta koje su odbojkašice BiH na kraju riješile u svoju korist sa 25:23.

BiH dobro otvara drugi set. Međutim, cure su stale nakon vodstva od 4:0 i do kraja seta je Slovenije sigurno kontrolisala igru i osvojila je drugi set sa 25:19.

Treći set donosi dosta uzbuđenja i preokreta, igrala se sjajna odbojka, ali u ključnim trenucima BiH veže tri poena i osvaja treći set sa 25:23 i dolazi do vodstva od 2-1.

Ključni trenutak u četvrtom setu desio se kod vodstva 12:11 za Sloveniju. Bh. selekcija radi seriju od pet vezanih poena i prelazi u vodstvo.

Slovenke su doduše uspjele da dođu do izjednačenja 24:24. Međutim, odbojkašice BiH vežu dva poena, uzele su četvrti set rezultatom 26:24 i plasirale su se u finale Srebrene lige, te su se izborile za plasman u Zlatnu ligu.

Za prvo mjesto u Srebrenoj ligi selekcija BIH igrat će protiv selekcije Austrije koja je savladala Portugal.