Atletičari Zenice odbranili naslov ekipnog prvaka BiH, kod djevojaka prvakinje Banjalučanke

Pobjednik Ekipnog prvenstva BiH za seniore je Atletski klub “Zenica”. Sa ukupno 52,5 bodova Zeničani su uspjeli odbraniti titulu iako nisu nastupili učesnici Olimpijskih igara u Riju Amel Tuka i Mesud Pezer, te vrhunski bacač koplja Dejan Mileusnić. Iako nije nastupio naš najbolji srednjeprugaš je imao odličnu zamjenu, Abedin Mujezinović je u trci na 800 metara prošao kroz cilj prvi s vremenom 1:54,50. U trci na 3000 m prvi je bio Faris Kobilica  koji je istrčao 9.43,48. Njegov klubski kolega Eldar Dautović na 3000 m stipl zauzeo je odlično treće mjesto s ukupnih 11.31,04.Prvo mjesto i bodove za AK Zenica osvojio je i skakač u vis, Samir Hodžić skočivši 200 cm. Drugo mjesto skokom u dalj sa 6,07 ostvario je Ismar Pašanbegović, kao i Ernad Kotorić bacivši koplje 47,44 metara. Hamza Alić je još jednom potvrdio da se nalazi u dobroj formi i hicem od 19,55 m pobjednik je u bacanju kugle, kao i Sedin Heco u troskoku skočivši 13,74 metara. Emir Čamdžić je u disciplini disk sa 40,80m zauzeo treće mjesto i zaključio uspješan dan zeničkih atletičara. Drugo mjesto u ukupnom poredku zauzela je tuzlasnak Sloboda Tehnograd sa 48, a Atletski klub Borac sa 39 bodova je zauzeo treće mjesto. U kategoriji seniorki prvo mjesto je AK Borac sa 43, drugo mjesto AK Glasinac 39 dok je sa 24 treći AK Sarajevo. Atletski klub Zenica nije imao prijavljenu ekipu u ženskoj konkurenciji.