Čelik – Zrinjski 0:2

HŠK Zrinjski golovima Bilbije i Zeca ostavio NK Čelik u opasnoj zoni i zadržao nadu u titulu
Važna pobjeda za Plemiće

Nogometaši Zrinjskog porazili su danas na Bilinom Polju Čelik sa 2:0 u susretu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bila je ovo vrlo bitna utakmica za oba tima. Za Čelik u borbi za opstanak, a za Zrinjski u borbi za gornji dio tabele. Na kraju su Plemići ostvarili jako važnu pobjedu.

Čelik je bio hendikepiran u ovom susretu jer dosta novih nogometaša nije uspio registrovanti za susret prvog kola proljetnog dijela šampionata pa je trener Umit Ozat morao koristiti nešto slabiji tim u odnosu na onaj koji inače ima.

I takav Čelik je bio bolji na početku meča. Prvu šansu domaći su imali preko Žune. Huseinbašić je prošao po desnoj strani, ubacio za Žunu koji tuče glavom, ali Horkaš brani. Kasnije nakon akcije Grahovca pokušao je Bajraktarević, ali promjene rezultata nije bilo.

Zrinjski iz prve šanse na susretu dlazi do pogotka. Miloš Filipović je prošao po strani, ubacio loptu u šesnaesterac, a Bilbija se dobro snašao i pogodio za vodstvo svog tima.

U nastavku meča Čelik je opet bio konkretniji. Najbolju šansu Zeničani su imali u 66. minuti kada Horić šutira glavom nakon kornera, ali Horkaš opet sjajno brani.

Do kraja je Čelik imao inicjativu i uspio doći do poravnanja pred sami kraj, ali ipak pogodak Mahmutovića je poništen zbog ofsajd pozicije. U 82. minuti Plemići kažnjavaju domaće za te promašaje i preko Asima Zeca dolaze do 0:2. Asistencija ide Škrbiću koji je dodao do Zeca nakon lijepe solo akcije Miloša Filipovća. Više nije bilo vremena za Čelik i Zrinjski je odnio bodove s Bilinog Polja.

NK Čelik nakon ovog poraza pada u opasnu zonu jer je ostao na 16 bodova, dok se Zrinjski probio na poziciju broj 4. sa 34 boda te još uvijek ima pet manje od lidera Sarajeva.

U narednom kolu Zrinjski čeka Slobodu, a Čelik Radnik iz Bijeljine.