Čelik odolio napadima Sarajeva i nastavio seriju bez poraza

Derbi 8. kola Premijer lige BiH

Zenički Čelik je u derbiju 8. kola Premijer lige BiH na Bilinom polju ugostio ekipu Sarajeva, a na kraju u ovom duelu pobjednika nije bilo, 0:0.

Prvo poluvrijeme u Zenici nije donijelo mnogo. Oba tima su doduše u meč ušla otvoreno, ali sve se dešavalo između dva kaznena prostora i bez pravih šansi.

Sarajevo je pokušalo preko Amara Rahmanovića u 17. minuti, ali je lopta otišla pored gola, a da bi potom gostujući navijači izazvali prekid od 20 minuta ubacivanjem baklji i topovskih udara.

Meč je nastavljen, ali igrači na terenu nisu ponudili previše. Sarajevo je pokušalo preko Rahmanovića i Adukora, ali su obojica slabo šutirala.

Imao je i Čelik dosta opasnih napada u prvom poluvremenu, a u samom finišu prvog dijela grešku golmana Kovačevića ne koriste domaći fudbaleri i lopta je bila previsoka za Jurinu.

Nakon prvih 45 minuta meča rezultat je bio neriješen (0:0).

Ni nastavak meča nije ponudio ljepotu u igri sa obje strane. Sarajevo je bilo nešto konkretnije i ofanzivnije, ali pravu šansu nisu mogli da stvore pred golom Ružića sve do 20 minuta prije kraja kada su krenuli u mnogo ozbiljnije napade.

U 71. minuti Sarajevo je imalo najbolju šansu večeras. Tatar je pobjegao odbrani Čelika, lobovao je Ružića, ali je Bevab zaustavio loptu na putu prema mreži.

Četiri minute kasnije Rahmanović je u odličnoj poziciji za postizanje gola. Ipak, traljavo je veznjak Sarajeva šutirao i loptu je uhvatio Ružić. U 78. minuti u šansi je i Tatar i pogađate, bio je neprecizan.

Isti igrač tri minute nakon toga radi dobar dribling i pokušava savladati Ružića, a Karamatić ga blokira u posljednji čas. I u 85. minuti prijeti Tatar glavom, ponovo neprecizno.

Dupovac u 87. minuti iz izgledne situacije šalje loptu preko gola nakon prekida i Sarajevo jednostavno nije moglo da postigne gol protiv Čelika čiji su igrači nestali sa terena u posljednjih 20 minuta meča.

Bevab je i u 90. minuti spasio mrežu nakon greške Ružića i šuta Velkoskog. Ahmetović je šutirao u nadoknadu, ali na kraju je ovaj meč  završen bez golova. Oba tima su tako nastavili seriju bez poraza, ali bodom više mora bii zadovoljna ekipa Čelika.