NogometSportVisoko

Čapljina kao gost savladala Bosnu 4:1

Pet pogodaka je viđeno u Visokom, gdje je Čapljina kao gost savladala Bosnu s uvjerljivih 4:1, te tako time nastavila seriju dobrih rezultata.

Da će domaći teško izbjeći poraz bilo je jasno već na startu utakmice. U 12. minuti Čapljinci su poveli preko Jovića, da bi samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio Mustafić, no do odlaska na odmor igrači Bosne su uspjeli smanjiti prednost. Gol za 2:1 je postigao Džafić.

U nastavku utakmice viđena su još dva pogotka. U 58. minuti mrežu Bosne je zatresao i Zubac, a nedugo nakon toga i Vučić za, ispostavit će se, konačnih 4:1.

Razloga za slavlje imalo je i Goražde, koje je na domaćem terenu salvadalo Vitez rezultatom 3:1. Sva četiri pogotka su viđena u prvom poluvremenu utakmice.

Do prednosti domaći su stigli u 18. minuti golom koji je s bijele tačke postigao Mirković, a u 25. minuti bilo je 2:0 zahvaljujući Kapetanu. Iako su gosti u 30. minuti uspjeli da smanje prednost, do kraja poluvremena Goražde je postiglo još jedan gol za sigurnih 3:1. To je ujedno bio i posljednji gol na meču.