Bruka i sramota navijača Borca: “Ubij Turčina”, “Nož žica Srebrenica”…

Navijači Borca bacili su veliku mrlju na derbi 21. kola Premijer lige BiH sramnim povicima u finišu utakmice protiv Sarajeva. Domaći navijači, njih oko 8.000 koliko ih je bilo na tribinama Gradskog stadiona u Banjoj Luci, u trenutku kada su navijači Sarajeva napuštali stadion uzvikivali su sramotne parole poput “Ubij Turčina” i “Nož žica Srebrenica”, što je bez sumnje najružniji trenutak ovog derbija i nešto čemu nije mjesto na sportskim događajima.

Ovo nije prvi put da navijači Borca šalju nacionalističke poruke te propagiraju govor mržnje na sportskim terenima što treba biti jasan znak Nogometnom savezu BiH da konačno adekvatno kazni sve one koji se na stadionima ne ponašaju u sportskom duhu.

Navijači Sarajeva na stadion u Banjoj Luci su ušli u finišu prvog poluvremena, da bi isti napustili 15 minuta prije kraja utakmice, što znači da su imali priliku gledati između 35 i 40 minuta aktivne igre na terenu.

Sarajevo je, podsjećamo, slavilo rezultatom 2:0 čime su se vratili na prvu poziciju na tabeli, a oni trenutno imaju tri boda više od gradskog rivala Željezničara.