Brazil pobijedio Kolumbiju rezultatom 2:1 i plasirao se u polufinale

Brazil je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici Mundijala pobijedio Kolumbiju rezultatom 2:1 i plasirao se u polufinale planetarnog izloga nogometa gdje će odmjeriti snage sa trostrukim svjetskim prvakom Njemačkom. Golove su postigli Silva i Luiz za domaće, dok je Rodriguez pogodio za Kolumbiju.

Kritike brazilske javnosti na račun prethodnih igara urodlile su plodom. Selecao je krenuo ofanzivno ka golu Kolumbijaca. Neymar već u 5. minuti prijeti iz slobodnjaka, ali nije precizan. Samo dva minuta kasnije domaći dolaze u vodstvo.

Neymar izvodi korner, a na drugoj stativi zaboravljeni Thiago Silva loptu ubacuje u mrežu za veliko slavlje na tribinama.
Igrao se 10. minut kada Guarin iz slobodnog udarca pokušava poravnati. No, nije bio precizan. Nekoliko minuta poslije izabranici Josea Pekermana prijete Cesaru. Cuadrado sjajno šutira, ali je lopta na putu prema golu zakačila jednog odbrambenog igrača Brazila i otišla u korner.

U 20. minuti novi uzdasi na tribinama. Hulk šutira jako, Ospina je oprezan. U 22. minuti Rodriguez vuče izvanredan kontranapad Kolumbije, asistira za Cuadrada koji se spetljao u presudnim trenucima. Šansa je otišla u nepovrat.

U 28. minuti Hul ponovo testira Ospinu, ali je čuvar mreže Kolumbije opet izašao kao pobjednik.

Rodriguez je u 37. minuti težio pogoditi nakon indirektnog udarca, ali je izblokiran.

Posljednju šansu u prvih 45 minuta propustio je Neymar kada je šutirao iz slobodnog udarca preko gola. Minimalnom prednošću Selecaa otišlo se na odmor.

U prvih 10 minuta nastavka igralo se najčešće između dva šesnaesterca. Kolumbija je prijetila, dok su se Brazilci odlučili za kontranapade.

U 66.minuti Yepes postiže pogodak, ali je poništen zbog ofsajda. David Luiz fantastično pogađa iz slobodnjaka u 69.minuti sa nekih 30 metara za 2:0.
Igrao se 73. minut kada Neymar pokušavao postići i treći pogodak. Ipak, lopta odlazi pored gola.

Nakon toga brazilski selektor Luiz Felipe Scolari polako je počeo zatvarati utakmicu, postavio je nešto defanzivniju formaciju.

U 77. minuti Cesar je oborio Baccu i dosuđen je kazneni udarac za Kolumbiju. Siguran sa jedanaest metara bio je Rodriguez za 2:1.
Do kraja su izabranici Josea Pekermana pokušavali stići do poravnanja, ali nisu uspjeli.

Selecao će u polufinalu igrati protiv Elfa.