RukometSport

Bosna Vispak maestralno do drugog kola Kupa BiH

Rukometaši visočke Bosne Vispak ostvarili su večeras sjajnu pobjedu u dvorani “Amel Bečković” protiv ekipe Vogošća Poljine Hills u prvom kolu Kupa BiH za rukometaše.

Naime, rukometaši Bosne slavili su rezultatom 29:36, te na taj način i drugi put pobijedili ekipu iz Vogošće od početka sezone.

Iako smo u prvom poluvremenu gledali poprilično izjednačenu igru, čemu svjedoči i rezultat od 15:15 na kraju prvih 30 minuta igre, u drugom dijelu izabranici Senada Skopljaka ubacili su u brzinu više i stigli do trijumfa koji ih vodi u drugo kolo Kupa BiH.

Najbolji u redovima Visočana bili su Osmanhodžić sa devet pogodaka, te Imamagić i Omanović sa po sedam pogodaka. S druge strane Travar je postigao devet pogodaka.

Ovom pobjedom rukometaši Bosne Vispak još jednom pokazali su ozbiljnost u naumu da ostvare najbolje moguće rezultate ove sezone, te se nadamo da će tako biti i u Kupu i u prvenstvu.