Bosna i Hercegovina – Kipar 2:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u Zenici u 3. kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. dočekuje reprezentaciju Kipra. Meč je počeo u 20:45 sati.

80’ – GOOOOOOOOOOL! DŽEKO! Pjanić sjajno centrira, a Džeko glavom loptu šalje u mrežu i postiže svoj 49. pogodak u reprezentativnom dresu.

79’ – Obećavajući napad Kiprana. Nakon centaršuta sa desne strane, Kipar je izborio korner, a naš tim je otklonio opasnost, prenosi Klix.

78’ – Tino Sven Sušić mijenja Edina Višću.

77’ – Costas Charalambides mijenja Christofija.

75’ – Đurić se izborio za priliku, ali loše šutirao iskosa sa oko 15 metara.

72’ – Sjajna lopta Hajrovića za Džeku, propala je velika šansa za našu selekciju

70’ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Džeko!!! Pjanić je iskoristio grešku Alexandroua i uzeo loptu u protivničkom šesnaestercu, pronalazi Džeku koji sa oko 11 metara pogađa za 1:0, prenosi Klix.

65’ – Hajrović je dobro pokušao, praktično iz prvog kontakta s loptom, ali opet to brani Panayi.

64‘ –   U igru je ušao Hajrović umjesto Kolašinca.

58’ – Džeko! Pjanić je ukrao loptu i uposlio Džeku koji izlazi jedan na jedan protiv Panayija koji brani. Džeko u nastavku akcije ponovo dolazi do lopte i šutira, ali je udarac izblokiran.

50’ – Opet Višća dobro ubacuje, a Džeko iz teške pozicije šutira glavom, međutim, lopta odlazi pored gola.

49’ – Džeko je pokušao, ali njegov udarac ide pored gola

46’ Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Sretno našim Zmajevima. Idemo do pobjede!

45+2’ – Kraj prvog poluvremena u Zenici. Imali smo nekoliko dobrih prilika, ali se Kiprani dobro brane.

43’ – Pjanić je ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, ali odbrana Kiprana dobro reaguje.

41’ – Soteriou se žali na povredu i trenutno mu se ukazuje pomoć na terenu. Naši navijači negoduju, prenosi Klix.

39’ – Šansa za Kipar! Christofi je došao do lopte na desnoj strani šesnaesterca, šutirao, ali Begović brani. Korner za goste sa lijeve strane. Loše su ovo izveli Kiprani. Bez problema za Zmajeve.

37’ – Kolašinac centrira, Lulić ne uspijeva lagano smiriti loptu. Izborili smonovi korner, ali ponovo bez opasnosti za Kipar.

36’ – Golman Kipra Panayi dobija žuti karton zbog novog odugovlačenja, prenosi Klix.

35’ – Džeko! Đurić je prebacio loptu nakon dugog pasa iz naše odbrane, a onda je Džeko iz mrtvog ugla šutirao u mrežu gostujućeg gola.

31’ – Pjanića ubacuje iz slobodnjaka sa desne strane, a opet je Đurić najviši u skoku. Njegov udarac glavom sada odlazi preko gola.

29’ – Džeko je želio uposliti Pjanića, međutim, Kiprani izbacuju loptu iz svog šesnaesterca, prenosi SCsport

25’ – Pjanić ubacuje za Đurića koji šutira glavom pored gola.

15’ – Džeko najviši u skoku, ali golman Kipra to zaustavlja bez problema

10‘ – Dobar kontra napad naše selekcije, ali je Višča u posljednjem trenutku izblokiran.

5‘ – Višča sjajno prolazi po desnoj strani i upošljava Pjanića, ali udarac igrača Juventusa odlazi pored gola, prenosi SCsport

1’ – Počeo je susret u Zenici. Prvi sa centra su krenuli gosti

20:42 – Završeno je intoniranje himni. Čekamo početak meča.

20:41 – “Jedna si, jedina”, odliježe sa tribina Bilinog Polja, a trenutno se intonira himna BiH, prenosi Klix.

20:40 – U toku je intoniranje himne Kipra. Ovo je himna “Slobodi” koja je i nacionalna himna Grčke. Ovu ćemo himnu slušati i narednog mjeseca na gostovanju u Atini.

20:35 – Selektor Kipra Christakis Christoforou na raspolaganju ima sve pozvane igrače, dok Mehmed Baždarević ne može računati na povrijeđenog Danijela Milićevića, koji je otpao prije meča sa Belgijom, te na Muhameda Bešića, kojeg odavno nema zbog povrede.

20:34 Ognjen Vranješ, Senad Lulić, Mato Jajalo i Sead Kolašinac su pod prijetnjom suspenzije za naredni meč ukoliko dobiju javnu opomenu. U istoj situaciji u reprezentaciji Kipra su Elias Charalambous, Jason Demetriou, Vincent Laban, Kostas Laifis, Grigoris Kastanos, Costas Charalambides, Dimitris Christofi i Nestor Mytidis, prenosi Klix.

20:28 – Sa terena se povlače i Kiprani koji su popraćeni zvižducima naših navijača, prenosi Klix.

20:27 – Naši igrači se povlače sa zagrijavanja, dok sa tribina odjekuje: “Ko ne skače, mrzi Bosnu!”

20:26 – Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će imati četiri promjene u odnosu na sastav koji je istrčao protiv Belgije.

BiH (4-4-2): Begović – Vranješ, Šunjić, Spahić, Kolašinac – Višća, Pjanić, Medunjanin, Lulić – Džeko, Đurić.

Kipar (4-2-3-1): Panayi – Demetriou, Dossa Junior, Laifis, Alexandrou – Laban, Artymatas – Kastanos, Makris, Cristofi – Soteriou.