Visoko

Bosna – Derventa 40:29

Rukometaši visočke Bosne ostvarili su očekivanu pobjedu protiv autsajdera i već odavno sigurnog putnika u niži rang, Dervente, konačan rezultat je glasio 40:29, na poluvremenu je bilo 17:11 za „zeleno-bijele“.

Susret 28. kola PL BiH za rukometaše bio je rezultatski jednosmjeran, od samoga početka Visočani su bili dominantniji u svim segmentima igre i u „povratničkom“ susretu u KSC-u Mladost, opravdali ulogu aspolutnog favorita te novim osvojenim bodovima napravili uvertiru za posljednja dva kola nakon kojih će uslijediti konačan rasplet oko opstanka u bh. rukometnoj eliti, odnosno dobit ćemo odgovor na pitanje koja će se ekipa (Bosna ili Lokomotiva) pridružiti Derventi i Slaviji u nižem rangu takmičenja.

Nakon plus šest na odmoru (17:11), u drugom dijelu tim iz našeg grada je zaigrao još bolje, gosti su u posljednjih desetak minuta dodatno energetski pali, tako da je konačan rezultat (40:29) adekvatna ilustracija slijeda događaja na terenu.

Najefikasniji igrač u redovima pobjedničkog tima je bio Almir Osmanhodžić sa devet golova, gol manje je postigao Nikola Bečejac. Salim Hasagić je dodao sedam golova, a treba naglasiti i odličnu partiju golmana Irhada Alihodžića koji je zabilježio devet odbrana, uz tri odbranjena sedmerca.

U gostujućem timu posebno se istakao Danijel Pejić sa 11 golova, njegov saigrač, Goran Lukić je šest puta tresao mrežu Visočana.

U narednom, pretposljednjem kolu, rukometaši Bosne će gostovati u Maglaju i protiv rasterećenog istoimenog domaćina pokušati osvojiti ključne bodove, a nakon toga ih potvrditi u domaćem susretu protiv Leotara te izborenim opstankom spustiti zavjesu na ovosezonsku premijerligašku sezonu.