Borussia nadigrala Real Madrid

Fantastična Borussia Dortmund nadigrala je večeras Real Madrid u prvom polufinalnom meču Lige prvaka. Bilo je velikih 4:1 uz maestralnu partiju Roberta Lewandowskog koji je mrežu Kraljevića pogodio čak četiri puta.

Rijetki su igrači koji su Realu zabili četiri gola u jednoj utakmici Lige prvaka. Briljantnog Poljaka večeras nije bilo briga za ime, ugled, slavu i reputaciju protivnika. Bio je nemilosrdan odigravši jednu od najboljih partiju u karijeri.

Dortmund je poveo u 8. minut, Real izjednačio golom Ronalda dvije minute prije kraja prvog dijela, da bi u nastavku Poljak pogađao u 50., 55. i 67. minuti za novi potop španskih predstavnika u najuglednijem fudbalskom takmičenju na planeti.

Kao i Barcelona sinoć, Real je večeras izgledao nemoćan i neorganizovan naspram izuzetno raspoloženog domaćina. Borussia je od samog početka takmičenja bila u najužem krugu favorita za trofej, ali nakon večerašnje predstave, jasno je da su vrlo blizu pehara.

Bili su sjajni u svim linijama, neprikosnoveno preciznih pasova, savršene discipline i ubojitih napada preko krilnih napadača.

Mogla je Borussia svoj trijumf izraziti i sa većim brojem postignutih golova, ali i 4:1 je velika prednost pred revanš u Madridu.

Njemačko finale Lige prvaka vrlo je blizu i objektivno će španskim velikanima biti potrebno čudo kako bi poremetili planove Bayerna i Borussije, piše Radio Sarajevo.