Borac – Tuzla City 2:0

Borac je u posljednjem susretu 14. kola Premijer lige savladao FK Tuzla City sa 2:0 i tako je nastavio nizati pobjede.

Borac je mnogo bolje ušao u ovaj susret. Saša Kajkut je igrao odlično na početku i on je prvi kreirao dvije dobre šanse pred Nevresom Fejzićem, ali je golman Tuzla Cityja oba puta dobro reagovao i spasio je svoj gol.

Domaći tim je dominirao tokom prvog poluvremena. Nisu dopustili gostima iz Tuzle gotovo ništa pred svojim golom, a u 39. minuti golman gostiju je ponovo sjajan.

Milutinović je prijetio golu Tuzle udarcem sa vrha kaznenog prostora, ali je Fejzić još jednom fantastično odbranio.

Ipak, u 43. minutI Borac je stigao do vodstva. Efendić u kaznenom prostoru ruši Vranješa, sudija Adis Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku i isključuje fudbalera Tuzla Cityja.

Vranješ je naravno preuzeo odgovornost. Fejzić je pogodio stranu, ali nije mogao zaustaviti udarac iskusnog veznjaka, pa je Borac otišao na odmor sa vodstvom od 1:0.

Borac je u nastavku krenuo ofanzivno kako bi što prije završio posao u ovom meču. Fejzić je skidao sve što je mogao, Vranješu je nevjerovatno odbranio udarac, ali u 52. minuti nije mogao ništa.

Nakon kornera Terzić nekako blokira udarac Vranješa. Lopta dolazi do Saše Kajkuta, a ovaj sa tri metra nije mogao promašiti i na semaforu je pisalo 2:0 za Borac.

Mogao je domaći tim do kraja meča da napuni do vrha mrežu gostiju. Redale su se šanse, ali Fejzić je spašavao koliko je mogao i spriječio je pravi debakl svog tima.

Ostalo je do kraja 2:0 za Borac koji je došao do četvrte uzastopne pobjede, dok je Tuzla City upisala drugi uzastopni poraz.

Premijer liga BiH, 14. kolo:

Borac: Lučić, Jovanović, Kajkut, Crnov, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Janičić, Ziljkić.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Stjepanović, Burić, Terzić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.