Borac nevjerovatnim autogolom pobijedio hrabro Posušje, Široki se poravnao na vrhu sa Sarajevom

PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Borca savladali su Posušje rezultatom 1:0 u okviru 7. kola Premijer lige i nastavili su potjeru za vodećim ekipama.

Posušje je većim dijelom meča bilo bolji ili u najmanju ruku ravnopravan rival, igralo je sjajno i dugo će žaliti za nekoliko kolosalnih propuštenih prilika.

Dobre šanse su imali Krišto, Rozić, Mandić, a Borac je tek u finišu prvog poluvremena prijetio preko Kvržića i Makarića koji je glavom s pet metera prebacio prečku.

U nastavku Posušje propušta pravi zicer u 59. minuti kada je Mandić sa pet metara neometan promašio loptu glavom, a potom je izvanredan udarac Babića odbranio Mijatović.

U 74. minuti Mandić je dobio drugi žuti i crveni karton za Posušje, a bezidejni Borac je do pobjede došao u 87. minuti kada je Marić postigao nevjerovatan autogol gotovo sa 16 metara za konačnih 1:0.

Borac u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok će i Posušje ponovo gostovati, ovoga puta Zvijezdi 09.

U istom terminu igrali su Široki Brijeg i Zvijezda 09, a domaći tim je slavio sa 2:1 i poravnao se na vrhu sa Sarajevom.

Mamić je već u 11. minuti doveo tim s Pecare u vodstvo, a da bi u 25. minuti Lukić sjajno prebacio istrčalog gostujućeg golmana i udvostručio prednost Širokog Brijega.

Nadu gostima vratio je Veličković golom u 56. minuti, ali do kraja je ostalo 2:1.

Široki Brijeg u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok je Zvijezda 09 domaćin Posušju.