-TopSLIDERukometSportVisoko

Borac – Bosna 26:19

Premijer liga, 4. kolo

Pet utakmica četvrtog kola rukometne Premijer lige odigrano je danas, svoj dan su imali domaćini.

Banjalučki Borac je nastavio s maksimalnim učinkom nakon što je rezultatom 26:19 savladana Bosna iz Visokog. Nakon prvog poluvremena je bilo +4, a na kraju +7.

Kod domaćih najefikasniji sa šest golova bio je Luka Perić, dok je Aleksandar Milićević zabio pet golova. Kod gostiju Mahir Burić, Adnan Balta i Nedžad Imamagić su postigli po tri gola.

Najuzbudljivije je bilo u Brčkom gdje su domaća Lokomotiva i Gračanica odigrali 25.25. Domaći su poslije prvog dijela vodili 13.8, ali su se gosti uspjeli vratiti.

Tri sekunde prije kraja Lokomotiva je vodila 25:24, da bi Kadrić s pola terena uspio postići gol i donijeti bod Gračanici.

Vogošća je u prvom poluvremenu pružila snažan otpor Izviđaču. Gosti su imali 11:14 nakon prvog dijela, ali je Iviđać u nastavku zaigrao puno bolje za konačnih 37:30.