- VIJESTI-TopSLIDENogometSport

“Azuri” do četvrtfinala nakon prvih produžetaka na ovom Euru

Italija pobijedila Austriju tek nakon dodatnog vremena

Fudbalska reprezentacija Italije izborila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva mnogo teže od očekivanog. „Azuri“ su pobijedili Austriju nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Utakmica nije obilovala prilikama, a na prvi gol se čekalo 95 minuta kada je rezervista Federiko Kieza (Federico Chiesa) uspio iskontrolisati teško dodavanje i na kraju akcije lijevom nogom poslati loptu u nebranjeni dio mreže austrijskog gola.

U samom finišu prvog produžetka još jedan rezervista Mateo Pesina (Matteo Pessina) pogodio je nakon asistencije Belotija (Belotti). Utješni gol za Austriju bio je djelo još jednog rezerviste na ovom meču Saše Kalajdžića, koji je u 114. minuti nakon kornera poslao loptu u mrežu italijanskog gola.

Ovo su bili prvi produžeci na ovom Evropskom prvenstvu, a Italijani su ovom pobjedom rezervisali put u Minhen gdje će odmjeriti snage sa boljim iz duela Belgije i Portugala koji se igra sutra od 21 sat.