BiH – Grčka 3:1: “Bogovi sa Olimpa” na koljenima u Zmajevom gnijezdu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u večerašnjem susretu grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine rezultatom 3:1.

Strijelci za Bosnu i Hercegovinu bili su Edin Džeko u 29. i 53. minuti i Vedad Ibišević u 44. minuti, nakon što je Zvjezdan Misimović propustio realizirati penal, dok je za Grke strijelac bio Gekas u sudijskoj nadoknadi.

Pogocima Edina Džeke u 29. i Vedada Ibiševića u 36. minuti, BiH je nakon prvog poluvremena povela rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu, Džeko je ponovo pogodio u 54. minuti, čime je tim Safeta Sušića poveo sa 3:0.

U sudijskoj nadoknadi Theofanis Gekas postigao je pogodak za grčku reprezentaciju (3:1) što je bio i konačan rezultat utakmice.

Nakon kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, BiH je sa 13 bodova prva u svojoj grupi „G“, a Grčka na drugom mjestu sa 10 bodova.