- VIJESTI-TopSLIDERukometSport

Bh. rukometaši poraženi od Švicarske, za finale protiv Poljske

JUNIORSKO PRVENSTVO

Rukometaši će u polufinalu igrati protiv prvoplasirane selekcije iz grupe B

Naše juniorske rukometna reprezentacija izgubila je od Švicarske u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva divizije B u Sjevernoj Makedoniji. Nakon odličnog prvog dijela nakon kojeg su bh. juniori imali dva gola prednosti (17:15) u nastavku su Švicarci napravili preokret.

Naš tim utakmicu otvara vodstvom od 4:1, ali Švicarci se vraćaju i dolaze do plus tri sredinom prvog dijela. Ipak, BiH u 21. minuti dolazi do izjednačenja, a potom i do preokreta. Na odmoru smo imali dva razlike (17:15).

Naš tim je čuvao prednost do 38. minute, kada Švicarci stižu do izjednačenja na 19:19. Od toga trenutka sve je krenulo u korist Švicarske, koja je iz minute u minuti gradila prednost, a mi smo na kraju uspjeli da smanjimo na minus četiri (26:30).

Ivano Pavlović postigao je sedam, a Luka Perić i Berin Keso dodali su po pet.

Zbog današnjeg poraza, naši rukometaši će u polufinalu igrati protiv prvoplasirane selekcije iz grupe B, ekipe Poljske, dok će Švicarci plasman u finale tražiti preko domaćina Sjeverne Makedonije. Bh. reprezentacija protiv Poljske igra sutra od 20 sati.