KošarkaSport

Bh. košarkaši doživjeli poraz od Australije 72:75

Australci, viceprvaci sa prošlog i pretprošlog U17 Mundobasketa, su mnogo bolje otvorili meč i odlijepili su se na devet poena prednosti (20:11) pred kraj prve četvrtine, no izabranici Josipa Pandže su uspjeli prići na minus pet (20:15).

U drugoj četvrtini naši zlatni momci su zaigrali mnogo bolje i u 16. minuti susreta su nakon slobodnih bacanja Džanana Muse stigli do prvog vodstva na utakmici (25:23), a na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu naše selekcije 30:27.

Početkom drugog poluvremena Australci su ponovo poveli Elkazovim košem za 32:31, no brzo su se naši kadeti vratili u vodstvo i do kraja treće četvrtine su se popeli na pet poena prednosti (52:47).

Drugo poluvrijeme otvoreno je Musinom trojkom za našu najveću prednost na meču (55:47), ali su se prvaci Okeanije vratili u meč i stigli na jedan poen zaostatka u 34. minuti susreta, a potom i poveli sa 59:57.

Četiri minute prije kraja meča Australija je vodila sa 64:61, no za samo dvije minute naši igrači su napravili seriju 9:1 i uspjeli preokrenuti na 70:65, no našim momcima je tada pala koncentracija i Australija je napravila seriju 10:0 i u posljednju minutu susreta ušla s pet poena prednosti (75:70).

Do kraja susreta naši zlatni momci su uspjeli samo smanjiti na konačnih 75:72.

Džanan Musa je postigao 34 poena uz katastrofalan šut iz igre (9/24) i sa linije slobodnih bacanja (12/21).