Bh. kadeti ubjedljivi protiv Moldavije, tri gola Hasića

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Skoplju Moldaviju sa 3:0 u susretu drugog kola grupe 8 kvalifikacija za evropski šampionat za igrače do 17 godina.

Izabranici Sakiba Malkočevića do prednosti dolaze već u 6. minuti preko Hasića. Isti igrač osam minuta poslije još jednom pogađa protivničku mrežu iz jedanaesterca.

I u drugih 40 minuta bh. reprezentativci su imali više od igre. Baždak je u 47. minuti poslao loptu iza leđa golmana Smalenee za 3:0. Odličnu partiju Ajdin Hasić je krunisao u 78. minuti svojim trećim golom za konačnih 4:0.

Drugi meč grupe između Slovačke i Makedonije završen je bez pobjednika 0:0, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

BiH i Slovačka imaju po četiri boda nakon dva kola, dok je Makedonija osvojila dva. Posljednja Moldavija je bez bodova.