Željezničar – Mladost 2:1

Željezničar je u 13. kolu Premijer lige BiH na Grbavici savladao Mladost sa 2:1.

Ostali rezultati 13. kola:

Sarajevo – Čelik 2:0, Velež – Zrinjski 1:0, Tuzla City – Radnik 0:3, Zvijezda 09 – Borac 0:2. Sutra igraju Široki Brijeg – Sloboda.

Nije Željo lagano stigao do tri boda. Imao je tim s Grbavice dosta posla u ovom meču, ali na kraju je uspio da savlada tim iz Doboj Kaknja.

Prvo poluvrijeme donijelo je zaista očajnu fudbalsku predstavu izabranika Amara Osima.

Igrači Željezničara kao da se nisu pojavili na utakmici. Akcije su bile jalove, uzaludan je bio posjed lopte, jer Plavi u prvom poluvremenu pred golom Mladosti nisu napravili gotovo ništa.

Sve što vrijedi izdvojiti je pokušaj Sadikovića iz 13. minute koji je otišao pored gola, ali je zato Mladost svoju šansu iskoristila.

Igrala se 38. minuta kada je tim iz Doboj Kaknja poveo. Hiroš je sjajno proigrao Matthiasa Fanima, a ovaj matira Erića za prednost gostiju od 0:1.

Do kraja prvog dijela domaći tim nije napravio ništa pred golom Mladosti, koja se odlučila na potpunu defanzivu, pa se na odmor otišlo vodstvom gostiju.

Očekivano, Željezničar je u nastavak meča ušao aktivnije. Amar Osim je uveo Ermina Zeca, pa je igra Plavih dobila novu dimenziju.

Veoma brzo je Željo stigao do izjednačenja. U 54. minutu lijepu asistenciju Pavića u pogodak pretvara Semir Štilić za izjednačenje rezultata na 1:1.

Nakon izjednačenja Željo je još jače krenuo prema golu Mladosti. Stvarali su domaći pritisak, a u 70. minuti su došli i do drugog gola. Štilić je ubacio nakon prekida, a na pravom mjestu je Sulejman Krpić za prednost od 2:1.

Bilo je vidljivo da je Mladost poprilično pala fizički. Željezničar je bez većih problema kontrolisao igru, imali su još prilika za promjenu rezultata, ali je ostalo 2:1 do kraja meča.