Pogledajte nestvaran nastup Lane Pudar za treće zlato i novi rekord!

Briljirala u Beogradu

Lana Pudar danas je završila nastup na Evropskom prvenstvu za juniore u Beogradu utrkom na 50 metara delfin na kojoj je osvojila treću zlatnu medalju na ovom takmičenju i pokazala nevjerovatnu dominaciju postavljanjem novog evropskog rekorda i u ovoj disciplini.

Naša najbolja plivačica iza sebe ima fantastičnu sedmicu jer je apsolutno briljirala u glavnom gradu Srbije.

Pudar je uspjela ranije da osvoji dvije zlate medalje nastupima u utrkama na 100 i 200 metara delfin gdje je oborila i evropski rekord u obje utrke.

Mostarka je na današnjoj finalnoj utrci na 50 metara delfin uspjela da osvoji novu zlatnu medalju jer je slavila u vremenu 26.10 čime je postavila novi evropski rekord.

Nevjerovatan nastup naše Lane pogledajte u videu ispod.

Bh. plivačica je slavila ispred Martine Damborg koja je bila njen najveći rival danas, a Dankinja je utrku završila s vremenom 26.40 sekundi.

Na podijumu je završila i njemačka plivačica Anna Maria Boerstler koja je osvojila bronzu u vremenu 26:55 sekundi.