-TopSLIDERukometSport

Besa Famgas eliminisala Borac, još jedna odlična partija Nikole Prce

EHF KUP

Bh. reprezentativac postigao šest golova

Rukometaši Bese Famgas pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 29:22 (18:14) u revanš susretu 2. kola EHF Kupa. Ponovo je odličnu partiju u timu s Kosova pružio bh. reprezentativac Nikola Prce koji je postigao šest golova.

Borac je imao uvodno vodstvo od 1:0 i 2:1, a u 10. minuti susreta Besa dolazi do svoje prve prednosti. Tri minute kasnije dolaze do +2 (6:4), a u 21. minuti po prvi put dolaze do osjetnije prednosti od tri pogotka (13:10). Na odmor se otišlo pri rezultatu 18:14.

U drugom dijelu je Besa samo povećala prednost. U nekoliko navrata su imali i +8, a najveću prednost imali su u finišu meča, kada je Prce pogodio za 29:20.

U pobjedničkom timu istakli su se Egzon Đuka (Gjuka) sa sedam i Nikola Prce sa šest golova, dok je golman Mursel Mehmeti zabilježio 11 odbrana. Na drugoj strani, Miloš Njezić je postigao sedam golova, a Aleksandar Miličević je dodao pet, dok je Luka Knežević postigao četiri pogotka. Mladi golman Banjalučana Berin Brkić upisao je osam odbrana.

Podsjećamo, u prvom susretu je Borac slavio sa tri pogotka razlike (28:25), pa je Besa današnjom pobjedom od sedam golova razlike izborila narednu rundu.