Remi Posušja i Veleža

Posušje i Velež remzirali su u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Mokrom Docu rezultatom 1:1.

Po jedno poluvrijeme pripalo je objema ekipama. Posušje je bilo bolje u prvom, Velež u drugom i na kraju pobjednika nije bilo.

Već u drugoj minuti Pavković prijeti Bogdanoviću koji brani njegov udarac. Stiskali su domaći konstantno, pokušavali su s distance i napadi su im se isplatili u 18. minuti meča.

Pavlović šalje fenomenalu dugu loptu iz odbrane. Toni Jović bježi odbrani Veleža i matira Bogdanovića za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ništa Rođeni nisu mogli napraviti u prvom dijelu. Posujše je dominiralo, a nove šanse pred golom mostarskog tima viđene su u 23. i 26. minuti. Prvo Bogdanović brani udarac Pavkovića, a zatim nakon kornera Zvonimir Begić gađa tik pored gola.

Potom se igra malo umirila. Posušje je potpuno kontrolisalo dešavanja na terenu i nije dopustio previše pred svojim pogotkom.

Jedinu pravu šansu Rođeni imaju u 39. minuti. Haskić gađa glavom na ubačaj Pavića, no Kukić sjajno brani i na odmor se odlazi rezultatom 1:0.

Velež prvi prijeti u nastavku. Igrala se 54. minuta kada Halilović ubacije, a Haskić s pet metara glavom ne pogađa okvir gola Posušja.

Imao je tim Amara Osima veći posjed lopte u nastavku meča. Međutim, slaba organizacija napada i završni pas je ono što je nedostajalo Rođenim i nikako nisu uspjeli da kreiraju pravu šansu.

Amar Osim u 63. minuti uvodi Đorđa Pantelića i to se iskusnom stručnjaku isplatilo pet minuta kasnije. Debi u dresu Veleža Pantelić proslavlja pogotkom za 1:1 na asistenciju Pavića.

Posušje se nakon primljenog gola budi i u 74. minuti stvara sjajnu šansu. Milanović snažno šutira s 20 metara, Bogdanović spektakularno brani.

Velež je do vodstva mogao u 80. minuti. Nakon kornera Blagojevića ponovo je u prilici Haskić, ali i ovog puta napadaš mostarskog kluba loptu šalje pored gola.

Pokušali su i domaći napraviti nešto izmjenama. Međutim, gosti su propustili priliku da dođu do tri boda jer je Samir Radovac u 87. minuti uzdrmao prečku. Ostalo je 1:1 i oba tima su osvojila po bod.