Belgija upisala prva tri boda na EURO-u

Lukaku i društvo rutinski protiv Rusije
Tri gola za tri boda

Fudbalska reprezentacija Belgije upisala je prva tri boda na EURO-u.

U drugoj utkamici grupe B odigranoj u St. Petersburgu, Belgijanci su savladali Ruse sa 3:0.

Izabranici Roberta Martineza su od samog početka bili bolji rival i imali konce utakmice u svojim nogama.

Već u desetoj minuti zatresla se mreža Rusije. Nako greške ruske odbrane za 1:0 pogodio je Lukaku na asistenciju Mertensa.

Nakon toga novi napadi Belgije. U prilikama su bili Carrasco i Mertens. Sredinom poluvremena nova šansa za Lukakua, ali ruska odbrana je sada bila sigurnija.

Igrala se 34. minuta. Nova dekoncentracija ruske odbrane što koristi Meunier i pogađa za 2:0 ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku slična igra na terenu.

U 54. minuti Semenov blokira pokušaj Lukakua, a tri minute kasnije u prilici i Carrasco ostalo je 2:0.

Nakon pomenutih prilika za Belgiju, malo je i pao ritam igre. Belgijanci su čuvali stečenu prednost, dok su Rusi bili većinom bezidejni u fazi napada.

Nova lijepa akcija Belgije u 74. minuti međutim Carrasco je poslao loš pas prema Meunieru koji je bio u dobroj poziciji.

Do kraja meča Belgijanci preko Lukakua postižu i treći gol u 87. minuti za končanih 3:0.

Belgija je tako rutinski upisala prva tri boda na EURO-u.

BELGIJA – RUSIJA 3:0 (Lukaku 10’, 87’, Meunier 34’)