Bekrić majstorijom primakao Zrinjski novoj tituli

Mostarci slavili u Bijeljini

Radnik i Zrinjski odigrali su susret šestog kola Lige za prvaka BiH, a gosti su slavili s 2:1 nakon preokreta.

Zrinjski i Željo vode mrtvu trku za titulu i svaka utakmica je kao finalna za Plemiće, a u Bijeljini su nakon preokreta došli do velike pobjede nad domaćom ekipom Radnika.

Radnik je bolje otvorio meč, odmah je napao na gol Plemića, da bi u 19. minuti Velibor Đurić majstorskim golom savladao Kenana Pirića za slavlje Bijeljinaca.

Ubrzo nakon toga Srećković je projektilom uzdrmao prečku gostujućeg gola, da bi u 37. minuti Zrinjski ipak došao do 1:1.

Nakon ubačaja iz kornera, Slobodan Jakovljević glavom pogađa mrežu bivšeg kluba. Do kraja prvog dijela Jović je zaprijetio golu Radnika, no ostaje 1:1 na odmoru.

U devetoj minuti drugog dijela Radović je zbog oštrog starta nad Jakovljevićem dobio direktan crveni karton, pa je Radnik s desetoricom bio prinuđen da se brani, a Zrinjski je sve više i sve jače napadao.

U 60. minuti Bencun je šutirao, ali je Lučić odbranio njegov udarac. Potom se Okić u 71. minuti spetljao pred golom gostiju, a na drugoj strani Barišić je šutirao pored gola.

Todorović je umalo nakon ubačaja iz kornera pogodio za Zrinjski u 81. minuti, a a onda Barišić šutira tik pored Lučićeve lijeve stative. Kreunuo je Zrinjski na sve ili ništa.

Isplatilo se to pet minuta prije kraja, kada rezervista Samir Bekrić postiže fantastičan pogodak za pobjedu Zrinjskog, koji se sada nada kiksu Želje u Krupi.

Radnik – Zrinjski 1:2 (Đurić/ Jakovljević 37, Bekrić 85)

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Mekić, Peco, Hadžić, Đurić.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Jović, Pezer, Perišić, Jakovljević, Bencun, Filipović, Bilbija.