Bayern uvjerljiv u Rimu, Chelsea svladao Atletico

U prvim susretima osmine finala Lige prvaka Chelsea je u Bukureštu s 1:0 svladao Atletico prelijepim pogotkom Oliviera Girouda, dok je branitelj naslova evropskog prvaka Bayern u Rimu s 4:1 bio bolji od Lazija.

Atletico je ugostio Chelsea u Rumuniji jer španske vlasti zbog straha od britanskog soja koronavirusa nisu htjele pustiti Chelsea u zemlju pa je utakmica odigrana na nacionalnom stadionu u Bukureštu, prenosi Hrt.

Londončani su bili aktivniji i imali su veći posjed lopte te su došli do zaslužene pobjede protiv vodeće ekipe La Lige zahvaljujući prelijepim “škaricama” iskusnog Girouda u 69. minuti.

Bayern je u Rimu bio iznimno uvjerljiv. Nijemci su poveli već u devetoj minuti preko Roberta Lewandowskog, na 2:0 povisio je Jamal Musiala u 24. minuti, na 3:0 Leroy Sane u 42., a najveće vodstvo Bavarcima osigurao je autogolom Francesco Acerbi u 47. minuti. Lazio je ublažio poraz pogotkom Joaquina Coree u 49. minuti, no nije mogao više od toga.