Hajduk pobijedio Rijeku i osvojio Kup

HAJDUK je osvojio SuperSport Hrvatski nogometni kup. Preokretom je na Poljudu svladao Rijeku 3:1 i tako osvojio sedmo Rabuzinovo sunce u svojoj povijesti. Zadnji put je Hajduk osvojio Kup prije devet godina, što mu je do danas ujedno bio i posljednji osvojeni trofej.

Junak utakmice s dva je pogotka bio lijevi bek Dario Melnjak, dok je za momčad Valdasa Dambrauskasa pogodio i Ferro. Pogodak Rijeke postigao je Josip Drmić.

Rijeka povela, Hajduk se brzo vratio

Iako je Hajduk bolje otvorio utakmicu, Rijeka je povela iz brzog kontranapada u 13. minuti. Jorge Obregon savršenom je loptom izbacio Josipa Drmića pred Lovru Kalinića, a iskusni napadač u takvim situacijama rijetko griješi.

Nije se dugo čekalo na odgovor Hajduka. Nakon što je Krovinović u 21. minuti bio blizu pogotku, tri minute kasnije Emir Sahiti je ubacio iz kornera, a najviši je bio Portugalac Ferro, koji je preciznim udarcem glavom svladao Labrovića.

Kapetan Rijeke dobio crveni karton

Hajduk je nastavio s napadima i u 36. minuti okrunio bolju igru. Ponovo je Sahiti ubacio iz prekida, ovaj put iz slobodnog udarca. Na drugoj vratnici je pronašao Livaju, koji je primirio loptu i u zicer gurnuo Darija Melnjaka, a on ga je sigurno realizirao.

Rijeci je dodatno otežao zadatak njen kapetan, Hrvoje Smolčić. U 41. minuti povlačio je Marka Livaju za dres i dobio isključujući drugi žuti karton. Prvi je dobio ranije zbog prigovora glavnom sucu Franu Joviću.

Briljantni Melnjak riješio utakmicu

Hajduk je od samog početka drugog poluvremena krenuo po pogodak za sigurnost i postigao ga u 56. minuti. Lindon Selahi pogriješio je u predaji lopte u opasnoj zoni, lopta je došla do Melnjaka koji je izbio sam pred Labrovića i mirno zabio svoj drugi gol za 3:1 Hajduka.

Do kraja utakmice je Hajduk nastavio s dominacijom. Obrana Rijeke nije imala rješenje za Darija Melnjaka, koji je nakon dva gola promašio i dvije čiste šanse, koliko je propustio iskoristiti i Marko Livaja. Nije to koštalo Hajduk jer momčad Gorana Tomića s igračem manje nije bila opasna.

Treba izdvojiti i događaj iz 89. minute, kada su baklje poletjele prema svečanoj loži stadiona. Fran Jović prekinuo je susret, ali nastavio se već za dvije minute te je Hajdukovo slavlje počelo vrlo brzo nakon toga.