U susretu Šahtara i Intera mreže su mirovale

U utorak od 18.45 sati odigrana su prva dva susreta drugog kola grupne faze Lige prvaka.

U susretu Šahtara i Intera mreže su mirovale. Gosti iz Milana imali su ulogu favorita, no stiče se dojam da je pobjedi bliže bila domaća ekipa.

Inter se većim dijelom utakmice branio, s tim da je ipak propustio neke ogromne šanse koje su mu se ukazale tokom 90 minuta.

Ni Šahtarovi igrači nisu bili ništa precizniji, pa su ova dva tima treći uzastopno meč odigrali bez pogodaka.

Real Madrid dočekuje moldavski Sheriff od 21 sat u drugoj utakmici grupe D Lige prvaka. Trenutno Real i Sheriff imaju po tri boda, a Inter i Šahtar po bod, ali i utakmicu više.

U Amsterdamu je Ajax u meču 2. kola grupe C lako slavio protiv Bešiktaša, kojem je nedostajalo nekoliko važnih igrača, a zbog povrede nije bilo ni Miralema Pjanića.

Ajax je poveo već u 17. minuti golom Berghuisa, a u 43. minuti je isti igrač asistirao Halleru za konačnih 2:0.

Ajax ima šest bodova, a Bešiktaš je ostao bez bodova. U drugom meču ove grupe sastaju se Borussia i Sporting u Dortmundu.