AZ Alkmaar je ipak prejak za Tuzla City: Nizozemci uvjerljivi na Grbavici

FK Tuzla City oprostio se od Konferencijske lige porazom na Grbavici od nizozemskog AZ Alkmaara rezultatom 4:0.

Nizozemci su u ovaj susret ušli s prednošću od 1:0 iz prvog meča. Bili su i večeras veliki favoriti i to su pokazali na terenu gdje su ipak mnogo bolji rival.

Kontrolisao je AZ meč od samog početka. Imali su nekoliko pokušaja na otvaranju, nije to bilo precizno, a dobru šansu za Tuzlu u 26. minuti ima Smajlagić, no ne zabija iz dobre pozicije.

AZ u 34. minuti dolazi do vodstva. Odgaard je provozao Nukića na lijevoj strani, ubacio za Evjena koji nekako diže na glavu De Wita, a ovaj postiže gol za vodstvo gostiju od 1:0.

Do kraja prvog dijela gosti su bolji tim. Vrijedi izdvojiti još dobar šut Pavlidisa, Fejzić to brani i na odmor se odlazi minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavku gosti smiruju igru u uvodnim minutama. Nije se vidjelo puno toga, a zatim u samo dvije minute AZ postiže dva gola čime završava svu priču na večerašnjem meču.

U 61. minuti De Wit pronalazi Vangelisa Pavlidisa, a napadač tima iz Alkmaara matira Fejzića za prednost od 2:0.

Već u narednom napadu bilo je 3:0. Pavlidis ovog puta asistira, a mrežu bh. predstavnika pogađa Mayckel Lahdo.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 81. minuti. Za konačnih 4:0 pogodio je Fedde De Jong.