Argentina se na vrijeme probudila i sa dva sjajna gola ostala u igri za osminu finala

SP u Kataru

U drugom kolu grupe C Svjetskog prvenstva u Kataru Argentina je pobijedila Meksiko s 2:0, a golove su dali Lionel Messi i Enzo Fernandez.

Nakon neočekivanog poraza od Saudijske Arabije Argentinci su bili pod velikim pritiskom, ponovo su bili slabašni, ali sreća njihova pa u svojim redovima imaju jednog od najboljih svih vemena.

Poraz je garantovao eliminaciju Gaučima, pa su igrali s utezima na nogama. To se moglo jasno vidjeti dobar dio utakmice, tek su na trenutke Argentinci izgledali kao favorit za trofej kakvim su ga svi smatrali ili i dalje smatraju, iako su zaista neuvjerljivi na turniru u Kataru.

U prvih 45 minuta praktično ništa, osim prljavih startova s obje strane pa je italijanski sudija Daniel Orsato imao mnogo posla, te je u prvom dijelu pokazao i dvije javne opomene.

Dobro, imali su Argentinci dva pokušaja preko Lautara Martineza i Messija, no nisu bili precizni. Na drugoj strani Emiliano Martinez je lako zaustavio udarac iz slobodnjaka.

Tabela nakon odigrana dva gola u grupi C izgleda ovako:

Utakmica je bila poprilično negledljiva, bez pravih prilika, bilo je pitanje može li se zatresti mreža na bilo kojoj strani, a onda 64. minuta i Lionel Messi sa 20-ak metara prizemnim udarcem uz desnu stativu matira Ochou.

U 70. minuti Nahuel Molina je bio sam na rubu šesnaesterca, a onda je očajno šutirao, prebacivši meksički gol.

Argentinci su uspjeli da malo uspore ritam, da sačuvaju prednost i da proslave jako vrijedna tri boda uoči posljednjeg duela u grupnoj fazi sa Poljskom. U samoj završnici Enzo Fernandez je prekrasnim golom završio posao i ovjerio tricu južnoameričke selekcije.

Poljaci sada imaju četiri, Argentina tri, Saudija isto tri, a Meksiko samo bod. Naravno, dosta toga će ovisiti i o rezultatu na meču Saudijske Arabije i Meksika.

Sutrašnji program Svjetskog prvenstva počinje utakmicom Japana i Kostarike u 11 sati, a u toj grupi će od 20 sati biti odigran klasik Španija – Njemačka. U 14 će se sastati Belgija i Kanada, a od 17 sati Hrvatska igra protiv Kanade.

Argentina – Meksiko 2:0 (Messi 64, Fernandez 87)

Argentina: Martinez, Montiel, Otamendi, Martinez, Acuna, De Paul, Rodriguez, Di Maria, Messi, Mac Allister, L. Martinez.

Meksiko: Ochoa, Montes, Araujo, Moreno, Gallardo, Chavez, Guadrado, Herrera, Alvarez, Lozano, Vega.