Ansu Fati ušao u historiju …

Reprezentacija Španije sinoć je u Madridu deklasirala Ukrajinu sa 4:0 u meču drugog kola Lige nacija.

“Crvena furija” je odlično otvorila meč i povela već u 2. minuti. Ansu Fati je izborio penal, a siguran s bijele tačke bio je Sergio Ramos za 1:0. Fati je bio itekako raspoložen za igru i pokazao je još jednom svoj nevjerovatni talent.

Fati je nakon gola Ramosa mogao povisiti na 2:0 kada je napravio dar-mar u odbrani Ukrajine, ali je ostalo 1:0. Ipak, u 29. minuti, Španci su poveli sa 2:0. Olmo je centrirao, a svoj drugi gol na meču postigao je Ramos.

Samo tri minute kasnije, Fati je krunisao odličnu igru. Ovaj tinejdžer je zabio sjajan gol s vrha kaznenog prostora za 3:0 te je ušao u historiju. Naime, on je najmlađi strijelac u reprezentaciji Španije u historiji sa 17 godina i 311 dana.

U drugom poluvremenu, Španci su čuvali stečenu prednost i bilo je jasko da Ukrajina nije imala snage za povratak. “Crvena furija” je sve riješila u 84. minuti, kada je konačnih 4:0 postavio Torres.