Velež ispustio 4:1 protiv Širokog u utakmici za pamćenje odigranoj u Gabeli

Nogometaši Veleža i Širokog Brijega na otvaranju 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirali su rezultatom 4:4. Utakmica u Gabeli ponudila je golijadu, a moglo je biti i mnogo više pogodaka da su napadači imali svoj dan.

Velež je u prvih 45 minuta prikazao najbolju igru ove sezone. Već nakon poluvremena bilo je 3:0, a okvir gola gostiju tresao se u nekoliko navrata.

Prvo je Haskić mogao dovesti domaćina u vodstvo u sedmoj minuti, ali je pogodio stativu, da bi isto učinio i Ikić pet minuta kasnije.

Alen Dejanović je u 11. minuti doveo domaćina u vodstvo, a samo deset minuta kansije već je Ikić glavom pogodio za 2:0.

U 40. minuti Nermin Haskić pogađa za 3:0 i činilo se da je tu Velež riješio pitanje pobjednika. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku ludnica kakva se ne pamti. Bože Vukoja je u prvoj minuti realizovao penal za poravnanje na 1:1, ali u narednom napadu Nemanja Anđušić vraća tri gola prednosti domaćinu.

Još jedan penal za Široki dosuđen je u 64. minuti, a Vukoja je ponovo pogodio i vratio nadu gostima s Pecare.

Naredni napad donosi novi gol Širokog. Marijan Ćavar je pogodio i donio pravu dramu u utakmicu u Gabelu.

Veležu je nakon toga sporno poništen gol za 5:3, a “kazna” je uslijedila u 86. minuti kada Vukoja postiže hat-trick za najluđu utakmicu kakvu smo gledali ove sezone.

To je bio i konačan rezultat utakmice za pamćenje u Gabeli. U narednom kolu Velež dočekuje Slogu, dok će Široki biti domaćin Tuzla Cityju.

Rezultat i strijelci:

Velež – Široki Brijeg 4:4 (Dejanović 11’, Ikić 26’, Haskić 40’, Anđušić 50’ / Vukoja 47’, 63’, 86’, Ćavar 65’)

(Foto: FK Velež)