Velež pobijedio Slogu i zacementirao se na trećoj poziciji

Fudbaleri Veleža su u okviru 28. kola Wwin lige BiH pobijedili dobojsku Slogu rezultatom 1:0.

Važna je ovo pobjeda za Mostarce, s obzirom na sve veću borbu za izlazak u Evropu. Upravo je Sloga jedan od rivala “Rođenih” u toj utrci. Međutim, nakon povrede Vidića i oni su znatno usporili s dobrim predstavama.

Što se tiče same utakmice, Velež je prvi napao u 15. minuti preko Gulijašvilija (Guliashvili), ali je udarac Gruzijca odbranio golman Šćekić.

Petnaest minuta kasnije postignut je jedini pogodak na susretu. Naime, Gulijašvili je izveo slobodni udarac, a na putu do gola je zakačila jednog od igrača i prevarila Šćekića.

U 37. minuti je viđena najbolja prilika za Slogu. Kvesić je ubacio, a šutirao Grabež, međutim golman Hadžikić je loptu izvadio ispod prečke i spasio Velež.

Drugo poluvrijeme je donijelo svega nekoliko prilika, ali ništa previše opasno za gol nijedne ekipe.

Pobjedu je na kraju upisao Velež i veoma važna tri boda.

Mostarci sada imaju 49 bodova, čak sedam više od prvog pratioca, Sarajeva, dok je Sloga 6. sa 38 bodova.