Borac ponovo razočarao i šokantno ostao bez pobjede protiv novajlije u ligi

Nogometaši Sloge Meridian i Borca odigrali su neriješeno 2:2 u susretu 1. kola m.tel Premijer lige. Banjalučani su imali veliku prednost protiv novajlije u ligi, ali su u nastavku poklekli i nakon blamaže u Evropi priredili su novo razočarenje svojim navijačima.

Utakmica se igrala na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči, jer se stadion Sloge u Doboju renovira, a prvo poluvrijeme u potpunosti je proteklo u dominaciji Banjalučana koji su poveli već u 5. minuti. Nakon kornera Melega, Piščević je prebacio loptu na drugu stativu do usamljenog Vojnovića kojem nije bilo teško da iz blizine pogodi za 1:0.

Već u 16. minuti Borac je udvostručio prednost. Meleg je fenomenalno izveo slobodan udarac sa 20 metara i zakucao je loptu pod samu prečku za veliku prednost gostiju 2:0.

Do isteka prvog dijela Meleg je zamalo šutirao pored gola, a Mrkaić je pogodio stativu i rezultat se nije mijenjao.

A onda, kao da su druge ekipe izašle na teren u drugom poluvremenu. Novajlija u ligi se oslobodio pritiska Borca i počeo je sve više napadati, a takva igra im se isplatila u 60. minuti kada je ispala odbrana gostiju, a Stevanović je mirno pogodio za 2:1.

Radost Dobojlija se nije ni stišala, a već je bilo 2:2. Ponovo je spavala odbrana Borca, a Milaković je glavom izjednačio rezultat na 2:2.

Borac se do kraja nije uspio oporaviti od velikog šoka i uprkos nekoliko opasnih napada koje su izveli, nisu uspjeli doći do očekivane pobjede na startu nove sezone.

Sloga će u narednom kolu dočekati Leotar, dok će Borac zbog renoviranja terena u Banjoj Luci svoju derbi utakmicu protiv Sarajeva odigrati u Bosanskom Novom.