Ostali sportoviSport

Alexander Zverev savladao Novaka Đokovića i osvojio ATP Finals

Nijemac Alexander Zverev je pobijedio srbijanskog tenisera Novaka Đokovića sa 2-0 u setovima u finalu ATP Finalsa u Londonu.

Zverev je u O2 Areni slavio nakon jednog sata i 20 minuta rezultatom 6:4, 6:3 i tako upisao svoju najveću pobjedu u karijeri, osvojivši najveći trofej.

Ujedno je postao najmlađi teniser koji je osvojio Završni masters još od upravo Đokovića 2008. godine, kao i prvi Nijemac kojem je to pošlo od ruke još od Borisa Beckera 1995. godine.

Zverev je do titule došao nakon što je pobijedio Rogera Federera u polufinalu i Đokovića u finalu, a ni u jednom od ta dva meča nije izgubio set.

Nijemac je danas odigrao dobar meč, ali je i Novak bio daleko ispod svog nivoa, a tome u prilog ide i podatak da je ostvario samo sedam vinera uz čak 23 neiznuđene greške.

Srbijanski teniser nakon ovog poraza ostaje na pet osvojenih ATP Finalsa, jedan manje od Federera.