Alcaraz doživio šokantno ispadanje sa US Opena, Đoković rutinski prošao u finale

Carlos Alcaraz eliminisan je sa US Opena nakon što ga je u polufinalu nadigrao ruski teniser Daniil Medvedev rezultatom 3:1 koji je tako prošao u veliko finale gdje će igrati sa Novakom Đokovićem.

Prvak od prije dvije godine slavio je po setovima sa 7:6 (3), 6:1, 3:6, 6:3, nakon gotovo tri i po sata sjajnog tenisa na centralnom terenu u New Yorku.

Prvi reket svijeta je važio za velikog favorita u ovom duelu, prvenstveno zbog pozicije na ATP listi, ali i zbog toga što je u posljednja dva duela ovih igrača on izlazio kao pobjednik.

Trudio se Medvedev na ovom meču da se što više pita, da bude agresivan i napadački orijentisan. Dosta je rizikovao,, pa stoga ne čudi podatak da je imao devet asova i 10 duplih grešaka.

Ipak, bilo je nerealno očekivati da će se popularni Carlitos poslije gubitka prva dva seta tek tako predati. Prvi brejk na meču je napravio tek početkom trećeg seta, sačuvao ga i potom smanjio rezultat.

Ključne šanse Španac je propustio u trećem gemu četvrtog seta, dvije brejk lopte je imao na servis rivala, ali ih nije iskoristio.

Kazna je stigla u maratonskom šestom gemu, kada je Daniil napravio brejk i priveo meč kraju te se plasirao u veliko finale koje se igra u nedjelju.

U drugom polufinalu srbijanski teniser Novak Đoković nije se previše mučio protiv senzacije turnira, Amerikanca Bena Sheltona.

Srbijanac je slavio s maksimalnih 3:0, po setovima je bilo 6:3, 6:2, 7:6 (4), za nešto više od dva i po sata vremena igre čime se plasirao u svoje jubilarno 10. finale u kojem će juriti rekordni 24. Grand slam.

Finale posljednjeg Grand slama sezone American Opena na rasporedu je u nedjelju od 22 sata po našem vremenu. U pobjedama Đoković vodi sa 9:5.