Albanija golom u nadoknadi vremena ostavila Hrvatsku bez pobjede!

Fudbalska reprezentacija Hrvatske danas je u prvoj utakmici drugog kola Evropskog prvenstva remizirala sa Albanijom 2:2.

Gledaoci na stadionu HSV-a u Hamburgu, ali i oni pored malih ekrana mogli su uživati u jednoj sjajnoj utakmici.

Albanci bolje otvaraju ovaj susret ranim golom u 11. minuti. Bio je to hladan tuš za Hrvate, a strijelac je bio Lači.

Sa desne strane ga je pronašao Asani, pogodio ga je u glavu, a lopta je prošla ispod ruke Livakoviću.

Nakon gola Albanci nisu stali, već su napali Vatrene i vrlo lako su mogli i do drugog gola i to u nekoliko navrata.

Najbliže tome su bili Aslani i Manaj, no nevjerovatno šta su uspjeli promašiti.

U nastavku Hrvatska je ipak pokazala zašto je osvajač dvije medalje sa Svjetskih prvenstava. Izgledali su puno bolje, a bolju igru su krunisali i sa dva brza gola.

Za svega 120 sekundi dva puta se zatresla mreža Strakoshe. Prvo je zabio Kramarić, a zatim je i Gjasula koji je nesretno pogodio vlastiti gol.

Nakon toga Hrvatska je imala još nekoliko prilika, nije ih iskoristila, ali zato Albanija jeste.

Gjusula, koji je pogodio vlastitu mrežu, sada je matirao Livakovića u nadoknadi vremena za veliki i historijski bod svog tima na ovom Euru!