Olimpic preko penala do finala Kupa

Fudbaleri Olimpica prvi su finalisti Kupa BiH i to nakon što su u revanš utakmici polufinala Kupa BiH boljim izvođenjem jedanaesteraca slavili protiv Zrinjskog. U petoj minuti susreta Nukić je pokušao, ali je Dujković lako uhvatio loptu da bi domaća ekipa prvu šansu imala u 17. minuti susreta kada je Simeunović proigrao Nikolića, ali je Gligorov u posljednji trenutak intervenisao.

Na narednu šansu se čekalo do 38. minute susreta kada je Smajić uzeo jednu loptu i odigrao povratnu za Nukića kojega je iz odlične pozicije izblokirao Radeljić, te je prvo poluvrijeme okončano bez golova.

Drugo poluvrijeme je otvorio Brković koji je poslije centaršuta Merajića u 50. minuti susreta šutirao pravo u golmana Dujkovića.

Jedanaest minuta kasnije Brković je odlično prošao po desnoj strani i šutirao pod prečku, ali je Dujković sjajnom paradom izbacio loptu u korner nakon kojeg nije bilo veće opasnosti po gol reprezentativnog golmana.

Igrala se 72. minuta utakmice kada je nakon centaršuta Figuereda usamljen u kaznenom prostoru ostao Bogičević, ali je promašio loptu.

Pet minuta kasnije Figueredo je izašao iskosa sam pred Dujkovića, zaobišao ga, ali nije uspio pogoditi mrežu reprezentativnog golmana da bi već u narednom napadu vidjeli posljednju šansu na utakmici, ali je šut Radulovića završio u rukama Hamzića.

S obzirom da je i u prvoj utakmici rezultat bio 0:0, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca gdje je uspješnija bila ekipa Olimpica.

Prvi je šutirao Stojkić, ali Hamzić je odbranio njegov udarac da bi potom Bogičević doveo Olimpic u prednost od 0:1. U narednoj seriji bili su sigurni Đurić i Figueredo, te je rezultat nakon dvije serije bio 1:2.

Do kraja su sigurni bili Šćepanović, Radulović i Crnov za domaće kao i Merajić i Handžić za goste, te se ušlo u šestu seriju jedanaesteraca gdje je Pehar šutirao pored gola, a Jusufović na drugoj strani pogodio za historijski plasman Olimpica u finale Kupa BiH.