ABA liga: Široki savladao Crvenu zvezdu sa 78:74

Košarkaši Širokog WWina u sjajnoj košarkaškoj atmosferi pred 4.000 svojih vjernih navijača na Pecari odigrali su možda najbolju utakmicu sezone i pobijedili jednoga od kandidata za pobjednika lige C. Zvezdu. Nije bilo lako košarkašima Širokog prije utakmice. U Splitu su prošle subote izgubili utakmicu u Splitu nakon produžetka, iako su imali pobjedu u rukama. Na ruku im nisu išli ni rezultati ranije odigranih utakmica 25. kola jer su njihovi izravni suparnici za bijeg s posljednjeg mjesta ostvarili pobjede. No, sve su to igrači Širokog nadvladali i ušli u utakmicu čvrsto, odlučno i željni da sami odlučuju o svojoj sudbini. U uvodnim minutama nitko nije ostvario veću prednost. Nakon vodstva Beograđana 6:7 domaći košarkaši zapalili su gledalište trima tricama za veliki preokret 15:7. Prvo je pogodio Amerikanac Johnathon Jones, a onda, dva puta, s istoga mjesta iz samog kuta Marko Šutalo. Raspoloženi Željko Šakić odigrao je prvu četvrtinu briljantno odveo domaće do vodstva 23:9 u 9. minuti.
Pokušala je C. Zvezda u nastavku domaće zaustaviti zonskom obranom. No, nije to Beograđanima polazilo za rukom jer je Josip Bilinovac s dvije trice razbio postavljenu zonu i najzaslužniji je što je Široki u 16. minuti vodio 36:20. Minutu kasnije Boris Barać pogodio je šut za tri poena za gotovo nevjerojatnu prednost Širokog 40:22. Pri tom he Barać ozlijedio gležanj, pa više nije mogao pomoći suigračima, što je bio veliki hendikep jer je protiv Splita ozlijeđen Dalibor Peršić. Prvo poluvrijeme završilo je prednošću prvaka BiH 48:34.
Nije u nastavku šut služio Širokobriježane kao u prvome dijelu utakmice. No, svejedno su čuvali prednost zahvaljujući silnoj potrošnji energije u obrani. U 29. minuti Rakočević je vratio Zvezdu na minus od deset poena 60:50. Popustila je domaćima koncentracija u napadu. Mladi centar Robert Rikić koji se s Raškom Katićem borio kao lav u reketu promašio je četiri slobodna bacanja zaredom i kad je Vuk Radivojević pogodio dvije trice 69:65 minutu prije kraj amnogi su pomislili da će se dogoditi nešto što se događalo na ranijim susretima kad je Šitroki ispuštao veliku prednost. No, Marko Šutalo u penal-završnici ostao je pribran i odveo svoju momčad do velike pobjede.

Trener Širokog Damir Vujanović:
“Teško se poslije Splita bilo vratiti. No moji igrači pokazali su mentalnu snagu, uspjeli su odigrati samo onako kako je moguće suprotstaviti se Zvezdi, čvrstom i agresivnom obranom. To se isplatilo. Krenuo nas je i šut u prvome poluvremenu. Pa, i kad je stao u nastavku obranom smo izvukli utakmicu i pobjegli od zadnjeg mjesta. Nije još gotovo, ali s ovakvom igrom možemo bar do još jedne pobjede.”

Trener C. Zvezde Vlada Vukoičić:
“Čestitam Širokom na zasluženoj pobjedi. Od podbacivanja prve lopte vidjelo se da Široki ima veću bolji u želju za pobjedom. Velikom borbom u obrani sve im se vratilo i u napadu. Pogađali su neke teške šuteve, što im je davalo krila, a nas uvodilo u nervozu. U drugome poluvremenu smo se vratili, odigrali bolje, ali nedovoljno da bi pobijedili raspoloženu momčad Širokog. Neću reći da smo još i dobro prošli, ali presudio je pravi pristup domaćina kakav mi nismo imali.”

KK Široki Wwin – KK Crvena zvezda 78:74 (24:13; 24:21; 16 :17; 14:23)

KK Široki Wwin: Šutalo M. 21, Babić M., Ramljak I. 8, Bilinovac J. 6, Bošnjak D., Novak M., Šakić Ž. 17, Freeman R. 7, Barać B. 5, Vragović K., Rikić R. 2 i Jones J. 12.

KK Crvena zvezda: Cvetković A., Subotić B., Rakočević I. 15, Mitrović L. 2, Lazić B. 7, Simonović M. 1, Savović B. 14, Katić R. 8, Samardžiski P. 2, Radivojević V. 7, Nelson D. 7 i Scott M. 11.

U narednom 25. kolu Široki će u petak na gostovanje Union Olimpiji, dok će Igokea ugostiti u Nedjelju Krku.