ABA liga: Poraz Širokog od Cibone i Igokee od Olimpije

U derbiju začelja Cibona je osvojila bodove na krcatoj Pecari. Utakmica koja je 30 minuta bila izjednačena obilovala je uzbuđenjima od prve do posljednje minute. Momčadi su se od početka smjenjivale u vodstvu, no nijedna nije uspijevala ostvariti veću prednost. I Cibona i Široki otvorili su utakmicu vanjskim šutevima. Za Cibonu je čak tri trice pogodio Amerikanac Strawberry, a na drugoj strani dva puta je točan bio Johnaton Jones, dok su po jednom točni bili Marko Šutalo i Ivan Ramljak. Prvu dionicu Široki je riješio u svoju korist 22:21. Cibona je prva šutersku igru zamijenila spuštanjem lopte u reket. Tu je iskusni andrija Žižić bio uspješniji od Freemana i Baraća, pa je Cibona na veliki odmor otišla s prednošću 37:41.

Drugo poluvrijeme donijelo je bržu, dinamičniju i atraktivniju košarku. Opet je Cibona šuterski bila sjajna. Davor Kus pogodio je tri trice. Otišla je Cibona do desam poena viška. No, stuisnuo je Široki u obrani. Napokon je nekoliko lopti spušteno u rekret Željku Šakiću, koji je uspješno poentirao. Na drugoj strani uzvraćao je Žižić. Na ruku domaćinu išle su tehnička pogreška Rozića i nesportska Šarića. Treća četvrtina završila je prednošću Širokog 65:61. Onda je na red došlo razdoblje pet urnebesnih minuta domaćih košarkaša. Bodreni gromoglasno s tribina domaći igrači su čvrstom obranom zaustavili goste, a Šakiću se u napadu pridružio Barać, pa je Široki u 35. minuti poveo 78:68. Činilo se da je pobjeda na vidiku. No, tada dolazi do nevjerojatnog pada u igri domaćih. Popustili su u obrani, a u napadu nisu realizirali čiste zicere. Na drugoj strani Žižić je nezadrživo poentirao, dva puta zaredomn i uz prekršaj Baraća i odveo Cibonu do velikog preokreta i važne pobjede.

KK Široki Wwin – KK Cibona 81:89 (22:21; 15:20; 28:23; 16:25)

Trener Širokog WWina Damir Vujanović:
“Trideset i pet minuta smo kontrolirali igru i rezultat i onda nevjerojatno pali. Popustila nam je koncentracija i u obrani i u napadu i izgubili smo utakmicu koju smo imali praktično u rukavu. Kad primite 21 poen u zadnjih pet minuta ne možete dobiti utakmicu. Žao mi je, ali utakmica se igra 40 minuta.”

Trener Cibone Danijel Lutz:
“Mi smo neke utakmice izgubili kad smo pomislili da ćemo ih dobiti. Liga je toliko izjednačena. Znali smo što nas čeka u Širokom. Domaćin je imao sve argumente za pobjedu, no moji igrači su se izvukli, preokrenuli su rezultat u zadnjih pet minuta. Čestitam im na ome, a Širokom čestitam na oddličnoj utakmici.”

U subotu je Olimpija savladala Igokeu 69:63 (13:19; 24:15; 15:11; 17:18).

U narednom 20. kolu Široki će na gostovanje u Zadar, u subotu 02.02. u 19 sati, dok će Igokea ugostiti Cedevitu u nedjelju 03.02. u 17 sati.

1.     Igokea     19     15     4     1465:1331     34