Stupčanica pobijedila i prišla Slobodi na bod, Čelik do trijumfa u 94. minuti

Nogometaši Čelika pobijedili su na na stadionu Bilino Polje u 13. kolu Prve lige FBiH ekipu Budućnosti rezultatom 2:1.

Čelik je u vodstvo stigao u 26. minuti golom Durmiša i 1:0 je bio rezultat prvog poluvremena. Ipak, Budućnost u nastavku dolazi do izjednačenja nakon što je u 71. minuti Trumić pogodio. Konačnih 2:1 postavio je Isaković u četvrtoj minuti sudijske nadokande, a vrijedi istaći da su gosti zbog crvenog kartona kraj utakmice odigrali s igračem manje.

Zenički klub se ovim bodom probio na osmo mjesto Prve lige BiH, dok je Budućnost na šestoj poziciji.

Veliku pobjedu danas ostvarila je Stupčanica u Doboju kod Kaknja protiv ekipe Mladosti. Bilo je 2:1. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Prvo je Mehanović iz penala doveo goste u vodstvo, potom je izjednačio Piljug, a konačnih 1:2 postavio je Bešić. Vrijedi istaći da je Mladost posljednjih pet minuta igrala s igračem manje nakon isključenja jednog od domaćih igrača.

Stupčanica je na drugom mjestu Prve lige FBiH s jednim bodom manje od lidera Slobode, dok je Mladost na posljednjoj poziciji.