Bosna i Hercegovina pobjedom protiv Češke Republike preuzela prvo mjesto na tabeli

LIGA NACIJA

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Zenici Češku Republiku sa 1:0 u susretu 3. kola grupe B4 UEFA-ine Lige nacija.

Susret je odigran u lijepom ambijentu i Zmajice su imale veliku podršku sa tribina Trening centra NS/FS BiH tokom cijele utakmice.

Prvu priliku na utakmici imao je bh. tim u 17. minuti susreta. Amela Kršo je odlično prošla po lijevoj strani i poslala loptu u kazneni prostor za Eminu Ekić čiji je šut sa desetak metara izblokiran. Nakon kornera u 24. minuti dobar pokušaj je imala Aida Hadžić glavom sa pet metara, ali su i njen udarac odbrambene fudbalerke Češke uspjele da izblokiraju. Češka je zaprijetila u 39. minuti kad je Klara Cahyanova šutirala iz povoljne pozicije, ali je loptu poslala preko gola.

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom prilikom za Milenu Nikolić. Kapitenka bh. tima se odlično oslobodila svoje čuvarke i šutirala neometana sa oko 12 metara, a golmanica Češke Olivie Luškova brani njen udarac. Do kraja utakmice igralo se sa dosta tempa, ali se rezultat nije mijenjao sve do 88. minute susreta. Emina Ekić je sa lijeve strane poslala loptu na drugu stativu za Almu Krajnić koja je precizna za pobjedu bh. tima.

Ove selekcije će se sastati i u narednom kolu 31. oktobra u 17:00 sati, a domaćin će biti Češka u Hradec Kralovama.

Bosna i Hercegovina-Češka 1:0 (0:0)