-TopSLIDEKošarkaSport

Bosna slavila u Zagrebu i stigla nadomak prvog mjesta u grupi Evropa kupa

Košarkaši Bosne pobijedili su u Zagrebu u 5. kolu druge faze FIBA Evropa kupa ekipu Cedevite rezultatom 86:79 te su tako došli nadomak prve pozicije u grupi nakon što su ranije osigurali i plasman u četvrtfinale.

Bosna je odlično otvorila utakmicu i uz sjajnu odbranu imala je devet poena prednosti nakon prve četvrtine. Igralo se potom koš za košem do odlaska na odmor pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 39:31 za Studente.

Identično je bilo i u trećoj četvrtini pa je Bosna uoči posljednjeg dijela imala sedam poena prednosti. Iako je Cedevita u pojedinim trenucima dala naslutiti da će biti drame, Bosna je iskusno privela utakmicu kraju i ostvarila važnu pobjedu.

Najbolji u Bosni bio je Alfonso Plummer sa 16 poena, a podršku je imao u Janariju Joesaaru koji je ubacio 15. Jedini raspoložen kod Cedevite bio je Mislav Brzoja s 21 poenom.

Bosna sada dijeli prvo mjesto u grupi s Reggianom i obje ekipe imaju po četiri pobjede i jedan poraz. U narednom, posljednjem kolu druge faze, Bosna dočekuje Reggianu. Studentima je potrebna bilo kakva pobjeda za osiguravanje prvog mjesta u grupi, a ovaj duel je na rasporedu 11. februara.

klix

Show More

Related Articles

Back to top button