Osvajanjem trećeg mjesta u svojim grupama u Ligi prvaka u šesnaestini finala Evropske lige igrat će Atletico Madrid, Celtic, CSKA Moskva, Dortmund, RB Leipzig, Napoli, Spartak Moskva i Sporting. Ovih osam klubova zajedno sa 16 ranije navedenih čine grupu od 24 kluba koja su već izborila plasman u šesnaestinu finala.
AEK, Astana, Athletic Bilbao, Austria Beč, BATE, Crvena zvezda, Bašakšehir, Kopenhagen, Köln, Konyaspor, Lokomotiv Moskva, Ludogorets, Marseille, Sheriff, Slavia Prag, Vitória i Zorya spadaju među 17 klubova koji će se večeras boriti za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige.
Ovo je lista klubova koji su izgubili sve šanse za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige: Maccabi Tel-Aviv, Skenderbeu, Young Boys, Hoffenheim, Rijeka, Apollon Limassol, Everton, Zlín, Lugano, Hapoel Beer-Sheva, Hertha Berlin, Zulte Waregem, Vitesse, Rosenborg i Vardar.
Žrijeb za šesnaestinu finala bit će obavljen narednog ponedjeljka u 13:00 sati i počinje nakon žrijeba za osminu finala Lige prvaka koji počinje u 12:00 sati, a ceremonija će se održati u Nyonu.
Nekoliko bh. internacionalaca bi moglo zaigrati večeras, a među ostalim, to su Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ognjen Vranješ (AEK), Edin Višća (İstanbul Başakşehir), Sead Kolašinac (Arsenal)…
Parovi i satnice 6. kola grupne faze Evropske lige:
Grupa A
Villarreal 11
Slavia Prag 8
FC Astana 7
Maccabi Tel-Aviv 1
Villarreal – Maccabi Tel-Aviv (19:00 sati)
Slavia Prag – Astana (19:00 sati)
Grupa B
Dynamo Kiev 10
Partizan 8
Skënderbeu 5
Young Boys 3
Young Boys – Skenderbeu (19:00 sati)
Dynamo Kiev – Partizan (19:00 sati)
Grupa C
Braga 10
Ludogorets 8
Basaksehir 5
Hoffenheim 4
Basaksehir – Braga (19:00 sati)
Hoffenheim – Ludogorets (19:00 sati)
Grupa D
Milan 11
AEK 7
Rijeka 4
Austria Beč 4
Rijeka – Milan (19:00 sati)
Austria Beč – AEK (19:00 sati)
Grupa E
Atalanta 11
Lyon 11
Apollon 3
Everton 1
Atalanta – Lyon (19:00 sati)
Apollon – Everton (19:00 sati)
Grupa F
Sheriff 9
Lokomotiv M. 8
Kopenhagen 6
Zlín 2
Zlin – Lokomotiv Moskva (19:00 sati)
Kopenhagen – Sheriff (19:00 sati)
Grupa G
FCSB 10
Viktoria Plzeň 9
Lugano 6
Hapoel B-S 4
Hapoel Beer-Sheva – Plzen (21:05 sati)
FCSB – Lugano (21:05 sati)
Grupa H
Arsenal 10
Crvena zvezda 6
Köln 6
BATE Borisov 5
Crvena zvezda – Köln (21:05 sati)
Arsenal – BATE (21:05 sati)
Grupa I
Salzburg 11
Marseille 7
Konyaspor 5
Vitória 4
Marseille – Salzburg (21:05 sati)
Vitoria – Konyaspor (21:05 sati)
Grupa J
Östersunds 10
Athletic 8
Zorya Luhansk 6
Hertha 4
Zorya – Athletic Bilbao (21:05 sati)
Hertha – Ostersund (21:05 sati)
Grupa K
Lazio 13
Nice 9
Zulte Waregem 4
Vitesse 2
Zulte Waregem – Lazio (21:05 sati)
Vitesse – Nice (21:05 sati)
Grupa L
Zenit 13
Real Sociedad 12
Rosenborg 4
Vardar 0
Vardar – Rosenborg (21:05 sati)
Real Sociedad – Zenit (21:05 sati)