7. kolo ABA lige: Široki Primorka – Partizan 60:81

Široki je izgubio još jednu utakmicu, u utakmici s Partizanom jednostavno nije išlo. Iako niti igrači Partizana nisu bili pretjerano raspoloženi Širokobriježani su jednostavno igrali loše. Bez prave borbenosti, brzopleto, lopte su im ispadale iz ruka, pravili su katastrofalne greške i samo davali prigodu protivnicima da iz “petog” napada daju koš. Tako se ne mogu pobijediti niti puno slabije ekipe od Partizana.

Tri poraza u zadnje tri utakmice bila su veliki teret mladoj ekipi Širokog, na suprot njih je stajao Partizan. Jednostavno nije išlo previše je igrača bilo indisponirano da se napravi nešto više, to se vidjelo odmah u prvoj četvrtini. U prevelikoj želji su srljali iz greške u grešku što je Partizan na otvaranju iskoristio napravio veliku razliku i kasnije je samo održavao. Široki je najbolje odigrao drugu četvrtinu, uspjeli su povezati par napada te se počeli vraćati,Bošnjak je preuzeo igru na sebe pa se na poluvrijeme otišlo 25:39 uz šut od 28%.

U nastavku su Širokobriježani krenuli hrabro, pokušali se vratiti, činilo se da će nakon par uvezanih koševa Bošnjaka, Colesa to i uspjeti, ali onda su se opet zaredale katastrofalne pogreške. Gosti su to iskoristili i priveli utakmicu u svoju korist, bez ikakvih problema.

“Čestitam Partizanu na pobjedi. Znali smo da je Partizan kvalitetniji od nas. Željeli smo ga iznenaditi. No, prevelika želja utjecala je na to da napadački loše reagiramo. Nismo uspjeli iskontrolirati obrambeni skok. Kad smo došli na devet poena razlike brzopleto smo reagirali, Partizan je sve naše pogreške kaznio i pokazao kvalitetu više.” Vujanović

“Nismo obrambeno reagirali kako treba od prve minute, Partizan nas je nadskakao, loše smo igrali u napadu, tako da je rezultat ispao takav kakav jest. Čestitam Partizanu na pobjedi.” Bošnjak

Kod Širokobriježana Bošnjak i Barać su dali po 12 koševa, Bilinovac i Jones 9, Kaštropil 6, Katić i Buva 4 te Petrović 2

Široki Primorka- Partizan 60:81 (10:24, 15:15, 16:20, 19:22)

Drugi bh. predstavnik – ekipa Igokee u 7. kolu ranije u gostima je svaladala Zadar s 80:79.

U narednom kolu košarkaši Igokee 16. novembra dočekuju Szolnoki Olaj, dok Široki Primorka 17. novembra gostuje u Smederevu protiv Mega Vizure.