A, sad baraž: Estonija pala u Vitezu, BiH – Estonija 28:26

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine igrat će u baražu za Svjetsko prvenstvo koje se igra 2015. godine u Kataru.

Naime, naši rukometaši su u Vitezu u sjajajnoj atmosferi savladali Estoniju (28:26), te su tako kolo prije kraja kvalifikacija obezbijedili plasman u baraž.

Od samog početka susreta vidjelo se da su naši momci “nabrijani”. Od 1. minuta su konce igre držali u svojim rukama i veoma brzo su zahvaljujući sjajnim odbrana Nebojše Grahovca i laganim golovima iz kontri, stigli do prednosti od nekoliko golova, koju su do odmora uspjeli sačuvati (15:9).

U drugi dio bh. rukometaši ulaze veoma loše i nakon šest minuta igre Estonci dolaze na podnošljivih 17:15. Međutim, golovima Ovčine i Vranješa Zmajevi se vraćaju na plus četiri (19:15).

Ali, izabranici Dragana Markovića kao da nisu shvaćali ozbiljno Estonce, koji u 50. minuti dolaze na minus jedan (21:20), a samo minut kasnije su mogli i izjednačiti, no Burić je sjajno intervenisao.

Naš mladi golman dva minuta kasnije skida sedmerac pri rezultatu 22:21, a Toromanović i Vražalić i to u trenutku kada smo imali igrača manje, postižu pogotke za 24:21.

Do kraja se uglavnom igralo gol za gol, za konačnih 28:26.