Sloga sigurnim koracima ide ka Premijer ligi, Velež slavio u Čapljini

Ekipa Sloge iz Siminog Hana upisala je važnu pobjedu u meču 25. kola Prve lige Federacije BiH na domaćem terenu protiv Iskre, a konačni rezultat glasio je 4:0.
Domaći tim u vodstvo je stigao u 17. minuti kada Joco Stokić pogađa za 1:0, a pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, Kostić pogađa za za 2:0 i time je gotovo pa odlučio pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu Sloga je mirno kontrolisala prednost, a konačnih 4:0 postavili su Stokić i Kostić u 62., odnosno 85. minuti.

Velež je u drugom susretu kao gost savladao Čapljinu rezultatom 3:2, a strijelci u pobjedi Rođenih bili su Mujanović i Behram koji je postigao dva pogotka.

Nakon 25 odigranih utakmica, Sloga se nalazi na prvom mjestu Prve lige Federacije BiH sa pet bodova više od drugoplasiranog Olimpika.